Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 GRUPA SAINT-GOBAIN – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
GRUPA SAINT-GOBAIN – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

GRUPA SAINT-GOBAIN – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

Grupa Saint-Gobain jest obecna w 72 krajach, zatrudnia ponad 167 tys. pracowników, posiada 8 międzynarodowych centrów badawczo-rozwojowych, a jej obroty w 2020 r. wyniosły 38,1 mld euro. To koncern przemysłowy produkujący m.in. szkło budowlane i dla przemysłu motoryzacyjnego, materiały wykończenia wnętrz, wełnę izolacyjną, chemię budowlaną oraz oferujący inne wysokowydajne rozwiązania.

ZMIENIAMY ŚWIAT W MIEJSCE PRZYJAZNE I PIĘKNE

W Polsce Saint-Gobain ma 25 zakładów produkcyjnych, m.in. w Gliwicach, Dąbrowie Górniczej, Żarach i Kole. Zatrudnia ponad 7 tys. osób. Jest jedną ze 100 największych firm w Polsce. Przez ostatnie sześć lat firma jest wyróżniania tytułem Top Employer Global, którym może pochwalić się jedynie 16 firm na całym świecie. Ponadto Saint-Gobain w tym roku już po raz dziesiąty z rzędu została również uznana za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm w rankingu Clarivate Top 100 Global Innovator™ 2021. Jej produkty stosowane są również podczas misji kosmicznych, ale najważniejszą misję spełniają tu, na Ziemi, i polega ona na możliwie jak największym oraz najbardziej pozytywnym wpływie na życie człowieka przy minimalnym negatywnym wpływie na środowisko naturalne. Produkty Saint-Gobain można znaleźć wszędzie tam, gdzie mieszkamy i żyjemy, np. w budynkach, środkach transportu oraz w inwestycjach infrastrukturalnych.

Saint-Gobain przez własne marki, np. ISOVER, Rigips, Weber, Ecophon, Glassolutions, Norton, Sekurit, realizuje swój nadrzędny cel: „Making the world a better home”, co oznacza, że każdego dnia chce sprawiać, aby świat stawał się piękniejszym i bardziej zrównoważonym miejscem do życia.

Fot. arch. Grupa Saint Gobain


https://www.saint-gobain.pl/

https://www.facebook.com/saintgobainPL/

open