Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 SZCZEPAN KUSIBAB – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
SZCZEPAN KUSIBAB – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

SZCZEPAN KUSIBAB – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Adamietz Sp. z o.o.

W swoje zawodowe życie wchodziłem w przełomowych czasach: pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku, gdy ekonomia oparta na centralnym sterowaniu przekształcała się w ekonomię rynkową. Tamte lata były szansą dla tych, którzy szybko znaleźli przestrzeń do uczenia się i własnego rozwoju. Międzynarodowe firmy, wkraczające na polski rynek, potrzebowały takich ludzi. Rozpocząłem pracę w jednej z takich firm, gdzie spędziłem 20 lat. Nabierałem wiedzy oraz doświadczenia, uczyłem się nowoczesnych procedur, kształtowałem swój biznesowy kręgosłup, nawiązałem wiele cennych relacji. Gdy w 2010 roku trafiłem do firmy Adamietz, zetknąłem się z inną rzeczywistością – z zarządzaniem opartym na modelu firmy rodzinnej, mocno skoncentrowanej na relacjach osobowych, tradycji czy poszanowaniu lokalnej współpracy.

Jasna wizja właścicielska oraz kluczowego managementu przy wzajemnym zaufaniu stały się absolutnym motorem napędowym – na równi z wprowadzaniem innowacji i nowych technologii. Nie baliśmy się korzystać z najlepszych wzorców branżowych, ale byliśmy oraz wciąż jesteśmy otwarci na klienta, będąc przy tym racjonalnie elastyczni. Branża budowlana jest wymagająca, ale i fascynująca. Na ogół każdy projekt to inny zespół, inni partnerzy, a przede wszystkim inny inwestor – to każdorazowo rodzi potrzebę indywidualnego podejścia. Rolą managera jest kreowanie tego podejścia, ale też bycie blisko ludzi realizujących zadanie, dbanie o ich bezpieczeństwo, wspieranie ich, udzielanie merytorycznej pomocy, by wzmocnić ich profesjonalizm. Współpracujące i ufające sobie zespoły managerskie przygotowują firmę na nowe wyzwania. W Grupie Adamietz wyzwań jest bez liku, także tych, które nie mają nic wspólnego z core’owym biznesem. Jestem wdzięczny za ten zawodowy ferment, za inspiracje, które czerpię od właściciela Grupy Adamietz Rajmunda Adamietz oraz kadry zarządzającej. Za dyskusje i spory, które finalnie doprowadzały do podjęcia optymalnych decyzji oraz dynamicznego rozwoju Grupy. Otrzymanie tytułów Budowlanej Firmy Roku i Osobowości Branży to zaszczyt dla mnie oraz całej Grupy Adamietz, a co za tym idzie, potwierdzenie naszej stabilnej pozycji na rynku w czołówce najlepszych. Cieszymy się, że trudny czas pandemii paradoksalnie nie spowodował stagnacji, a wręcz przyspieszył rozwój i unowocześnienie firmy. Zamknęliśmy ubiegły rok
z fantastycznym wynikiem finansowym, zrealizowaliśmy ogromne inwestycje. Moim marzeniem jest, by firma nadal pozyskiwała nowe kompetencje, kreowała świetnych, otwartych managerów. Chciałbym też, by w biznesowym świecie nie zatraciła ludzkiej twarzy oraz wartości, które są najważniejsze.


SZCZEPAN KUSIBAB, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Adamietz Sp. z o.o. W przeszłości brał udział w kreowaniu procesów zarządczych w Skanska SA. Cechuje go odwaga, racjonalność w podejmowaniu decyzji i umiejętność współpracy. W obliczu kryzysu, który się czasem zdarzy, włącza tryb „zadaniowca” oraz konsekwentnie, analizując wszystko krok po kroku, pokonuje przeszkody. Nie ulega rutynie, dlatego kreatywnie podchodzi do każdego wyzwania. Od 2010 roku związany ze spółką Adamietz, gdzie od-powiada za większość projektów biznesowych, pozyskiwanie inwestorów i dynamiczny rozwój. Jego korporacyjne doświadczenia zderzyły się tu z twardym zarządzaniem oraz wizjami właściciela Rajmunda Adamietz. Połączenie tych dwóch wizji, a także tytaniczna praca związana z budowaniem zespołu fachowców i profesjonalistów doprowadziły, niczym w fizyce kwantowej, do wybuchu hipernowej – a więc bardzo szybkiego rozwoju całej Grupy Adamietz. Jak powtarza Szczepan Kusibab – praca nad rozwojem firmy sprawia mu ogromną satysfakcję, a managerska moc sprawcza to istotny element sensu zawodowego życia. Nie udałoby się tak wiele osiągnąć, gdyby nie przyjaźń, absolutne zaufanie i otwartość w relacjach z właścicielem grupy, a także inspiracja oraz energia płynące ze strony młodszej kadry zarządzającej.

https://adamietz.pl/

https://www.facebook.com/adamietz.group

open