Home JEMS LAYERS Tkanina wyróżnia,metal uszlachetnia,Progress inspiruje
Tkanina wyróżnia,metal uszlachetnia,Progress inspiruje
0

Tkanina wyróżnia,metal uszlachetnia,Progress inspiruje

0
0

Tkanina wyróżnia, metal uszlachetnia. To nie tylko hasła, a ponadczasowy trend, który redefiniuje podejście do kreatywnego projektowania i ambitnych inwestycji. Nie-ograniczony wręcz potencjał przestrzennej formy i wzornictwa siatek i kratek architektonicznych wciąż pozostaje nieodkryty. Zadziwiające, bo już dawno doceniła go awangarda współczesnej architektury.

Niesamowity potencjał architektonicznych siatek plecionych i kratek zgrzewanych, często określanych jako tkaniny me-talowe, został dostrzeżony przez uznane zespoły projektowe zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Realizacje z ich zastosowaniem wzbogacają portfolia wielu renomowanych pracowni, takich jak JEMS Architekci, APA Wojciechowski, Kuryłowicz & Associates, Atelier Loegler, Maison Edouard François, Wilmotte & Associés czy David Chipperfield Architects. Projekty elewacji Perfumiarni w parku Wilsona w Poznaniu, sufitów w Ambasadzie Polskiej w  Berlinie, okładzin ściennych w  Varso Tower czy obudowy wind w Elektrowni Powiśle stanowią doskonałe przy-kłady umiejętnego wykorzystania ich oryginalnego charakteru i unikatowych właściwości. Urzekający detal i misterne wykona-nie sprawiają, że zyskują przy bliższym poznaniu. Chciałoby się doświadczać ich zdecydowanie częściej w naszej przestrzeni.

W świecie nowoczesnej architektury i designu innowacje nie mają granic. Poszukiwanie wyjątkowych, wszechstronnych i wysokiej jakości materiałów poprawiających estetykę budynków i przestrzeni wewnętrznych doprowadziło do pojawienia się metalowych siatek i kratek jako prawdziwych arcydzieł archi-tektonicznych. Wybierając je, manifestujemy jakość, innowację i artystyczną doskonałość.

Ich fascynującym aspektem jest zdolność do manipulowania światłem i cieniem. Umożliwiają architektom tworzenie dynamicznych oraz nieustannie zmieniających się elewacji i wnętrz. Dzięki zmiennej pozycji słońca wygląd budynku ewoluuje, co generuje fascynującą grę światła i cienia. Ten efekt przyciąga uwagę i pozostawia trwałe wrażenie, czyniąc projekt architektoniczny niezwykle pociągającym i inspirującym.

Poza ich estetycznym walorem materiały oferują praktyczne zalety zarówno w aplikacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Metalowe plecione siatki mogą pełnić funkcję osłon przeciwsłonecznych, oferując rozwiązania energooszczędne poprzez zmniejszenie nagrzewania się powierzchni budynku przy jednoczesnym przepuszczaniu naturalnego światła. Dodatkowo mogą poprawić bezpieczeństwo, działając jako bariery ochronne lub ekrany prywatności. Spawane kratki zapewniają z kolei antypoślizgowe powierzchnie na kładkach, mostach czy schodach. Ich wytrzymałość oraz integralność strukturalna sprawiają, że są idealne do zastosowań o dużej wytrzymałości bez konieczności rezygnacji z walorów estetycznych.

Metalowe kratki i siatki to nie tylko materiały budowla-ne – to elementy projektowe, które reprezentują najwyższy standard wykończeń architektonicznych. Ich skomplikowane wzory, tekstury i efekty trójwymiarowe dodają głębi, charakteru i elegancji poprzez estetykę różnych rodzajów stali (stali nierdzewnej, stali ocynkowanej, aluminium, miedzi, mosiądzu oraz brązu), transformując przestrzeń w wizualne arcydzieła. Co istotne, zostały zaprojektowane, aby prze-trwać próbę czasu. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, m.in. ze stali nierdzewnej, są odporne na korozję i zużycie, co gwarantuje długotrwałą wydajność i minimalne koszty konserwacji, to zaś skutkuje nie tylko oszczędnością w kosztach utrzymania, ale także przyczynia się do zrównoważonego rozwoju projektu.

Marka w sposób ciągły inwestuje w badania i opracowuje nowe rozwiązania techniczne, a także podnosi parametry środowiskowe. Troska o środo-wisko, jego regeneracja oraz ochrona zasobów to zobowiązanie Progress Architecture wobec planety. Systemy siatek i kratek produkowane są w Polsce z surowców odnawialnych, a każdy etap ich produkcji i związanej z nią logistyki podlega ciągłej weryfikacji pod względem wydajności środowiskowej. Priorytetem zespołu jest stworzenie katalogu produktów pozwalających na skuteczne zwiększenie efektywności energetycznej wykorzystujących je budynków.

W efekcie Progress Architecture dysponuje znakomitym know-how oraz kompetentnym custom service, służącym jako realne wsparcie projektowe dla architektów i inwestorów. Ich kompleksowe portfolio i ponad 30-letnie doświadczenie stanowią źródło inspiracji dla najbardziej wymagających projektów współczesnych. Misją firmy jest być motorem pozytywnych zmian w obszarze designu, technologii i wpływu na środowisko, a systemowe siat-ki i kratki to innowacyjne produkty, które wyznaczają nowe standardy jakości we współczesnej architekturze i wykończeniu wnętrz.


TOMASZ OSZCZEPALSKI, Prezes Zarządu PROGRESS ARCHITECTURE

Siatki i kratki architektoniczne to nowoczesna manifestacja estetyki i funkcjonalności w unikalnej, metalowo-ażurowej formie. To sztuka, która redefiniuje przestrzeń, nadaje głębi i trwałości projektom oraz wzbogaca portfolia renomowanych biur architektonicznych na całym świecie.

open