Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 KREISEL-TECHNIKA BUDOWLANA SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
KREISEL-TECHNIKA BUDOWLANA SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

KREISEL-TECHNIKA BUDOWLANA SP. Z O.O. – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

KREISEL-Technika Budowlana to jeden z wiodących producentów materiałów budowlanych w Polsce należący do międzynarodowego holdingu FIXIT GRUPPE.

Certyfikat BFR 2021.pdf

KREISEL FIRMA Z CHARAKTEREM

W 1993 roku firma KREISEL Polska zadebiutowała na polskim rynku, zakładając pierwszy zakład produkcyjny w Poznaniu – dzisiaj również siedzibę firmy, centrum zarządzania i marketingu, w której na co dzień zapadają kluczowe decyzje.

KREISEL to 7 zakładów zlokalizowanych na terenie całej Polski. Największym oraz najnowocześniejszym zakładem jest oddział w Ujeździe – to kilka zakładów w jednym, produkujących zarówno produkty mokre, jak i suche. Oddziały w Poznaniu, Lubieniu Kujawskim oraz Będzinie zajmują się produkcją na bazie surowców cementowych. Z kolei zakłady w Rogowcu i Ostrołęce opierają swoją produkcję o wyroby gipsowe. Od 2005 roku firma KREISEL kieruje kopalnią kruszyw oraz piasku Eurokrusz w Nowym Mieście nad Pilicą. Łącznie to ponad 600 tys. ton produktów rocznie! To również miejsca pracy dla ponad 300 osób.

Za nami bardzo dobry rok!
W ubiegłym r oku firma KREISEL ukończyła kluczowy projekt dla działalności firmy, polegający na modernizacji linii mokrej produkcji w Ujeździe. Inwestycja znacząco podniosła komfort pracy oraz możliwości produkcyjne zakładu. Fabryka posiada teraz w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną z nowoczesnym parkiem maszynowym. Tu zlokalizowany jest dział Badań i Rozwoju, który, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, systematycznie wzbogaca gamę naszych produktów. To właśnie nowy produkt WYLEWK SAMOPOZIOMUJĄCA EXPRESS 419 został niekwestionowanym hitem sprzedaży w roku 2021! Klienci upodobali go sobie w związku z dużą uniwersalnością oraz możliwością szybkiej kontynuacji prac.

Rok 2021 był dla wszystkich pod wieloma względami niezwykły i bardzo wymagający. Czwarta fala pandemii uderzyła z nieoczekiwaną intensywnością. Firma postawiła sobie za cel utrzymanie najwyższego bezpieczeństwa w pracy. Poza obowiązującymi przepisami prawnymi regularnie wprowadza wewnętrzne środki ostrożności. Noszenie maseczek, ciągła dezynfekcja, ograniczenie spotkań „twarzą w twarz” oraz home office to już codzienność. Te działania chronią zarówno pracowników, jak i partnerów firmy KREISEL przed wirusem oraz jego skutkami.

KREISEL pragnie być postrzegany nie tylko jako czołowy i jakościowo najlepszy producent, ale również jako firma z charakterem. Dlatego bardzo dużą wagę przywiązuje do działalności charytatywnej. Również teraz, w tak trudnym czasie, firma wspiera szpitale, dostarczając środki ochrony osobistej oraz drobny sprzęt medyczny. Także pracownicy z zaangażowaniem wspierają inicjatywę, przeprowadzając zbiórki wewnątrz zakładów.

Obecna sytuacja pandemiczna była również silnym impulsem do podjęcia wzmożonych działań w zakresie cyfryzacji. Zachowanie dystansu społecznego oraz ograniczenie spotkań nie mogło negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie firmy. Regularne spotkania przybrały formę wideokonferencji, szkolenia zamieniły się w webinary. Bezpośredni kontakt został ograniczony. Jednak dzięki postępowi technologicznemu komunikacja jest możliwa i dostępna dla jeszcze większego grona odbiorców. Większego znaczenia nabrała sprzedaż w internecie. Firma KREISEL wzmocniła dotychczasowe kanały sprzedaży oraz wprowadziła własny sklep internetowy.

Kapitał ludzki i relacje z klientami są kluczem sukcesu firmy KREISEL. Rozwijając zaplecze cyfrowe, Zarząd firmy skoncentrował się w szczególności na naszych klientach, ich komforcie oraz obsłudze. Te niespełna 30 lat doświadczenia na rynku zawdzięcza właśnie im. Zaufali produktom i firmie. Firma stara się spełniać ich oczekiwania dotyczące najwyższego poziomu obsługi, zapewniając produkty najlepszej jakości, mając przy tym na uwadze dobro środowiska, dbając o zachowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

Obecna sytuacja na rynku surowcowym i energetycznym stawia nowe wyzwania przed wszystkimi producentami materiałów budowlanych i trzyma w napięciu każdego dnia. W szczególności ogromny problem z niedoborem surowców chemicznych oraz związany z nim ekstremalny wzrost cen materiałów do produkcji mokrej uderzył w polski rynek. W tym czasie wielu międzynarodowych dostawców chemii ogłosiło stan „siły wyższej”, co pozwoliło im na ścisłą alokację dostaw i utrudnia planowanie produkcji. Niedobór surowców prowadzi nie tylko do licznych podwyżek cen ze strony dostawców, ale także do silnego wzrostu kosztów produkcji. Pomimo wysokiej inflacji, bardzo dużych wzrostów cen gazu i energii elektrycznej oraz mnóstwa nieoczekiwanych wyzwań operacyjnych po raz kolejny dzięki współpracy całej firmy zamierzone cele zostały zrealizowane! Było to możliwe tylko dzięki doskonałej współpracy i szczególnemu zaangażowaniu każdego pracownika.

Wymienione działania pozwalają firmie KREISEL z roku na rok osiągać coraz lepsze wyniki finansowe – za nami bardzo dobry rok! Firma KREISEL ma mocną pozycję na rynku oraz ambitne plany, które zapewniają stały rozwój.


Fot. arch. KREISEL-Technika Budowlana

http://www.kreisel.pl/

https://www.facebook.com/firmaKreisel

open