Home Builder Awards Osobowość Branży 2021 KRZYSZTOF WITKOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
KRZYSZTOF WITKOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021
0

KRZYSZTOF WITKOWSKI – OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2021

0
0

Prezes Zarządu grupy BRUK-BET® sp. z o.o.

Moim celem strategicznym jest systematyczny i zrównoważony rozwój wszystkich marek produktowych BRUK-BET-u: nawierzchni brukowych, budownictwa mieszkaniowego, budownictwa inżynieryjnego oraz fotowoltaiki. Wprawdzie prowadzenie tak szerokiego obszaru produkcji i handlu produktów zróżnicowanych technologiach, unormowaniach prawnych czy technicznych, a także uwarunkowaniach marketingowych nie jest łatwe, ale zapewnia większe bezpieczeństwo rynkowe.

Przysłowiowe cztery koła działalności firmy, które cały czas są budowane w BRUK-BET, dają również podstawę do kompleksowej obsługi klientów oraz uzyskiwania efektu synergii. Inwestycje w nowe wydajne technologie i procesy produkcji, rozwój produktów, budowanie oraz utrzymywanie wysoko wykwalifikowanej stabilnej kadry zarządzającej i pracowniczej, identyfikowanie potrzeb klientów, to sprawdzony od lat sposób na rozwój.

Te z pozoru oczywiste działania realizujemy jednak z dużą pasją, zaangażowaniem, koncepcyjnością, z mocnym nastawieniem na skuteczne osiągnięcie celów, wykorzystując najlepsze rozwiązania i zdobyte doświadczenie. Praktycznie w każdym roku realizujemy nową, topową inwestycję. W 2021 roku była to najnowocześniejsza na świecie linia do produkcji kostek brukowych odpornych na zabrudzenie.

Dużo satysfakcji daje mi inwestowanie w sport, kulturę oraz sztukę. Bardzo lubię zadania realizowane lokalnie, które zdobywają wymiar ogólnopolski. To trochę taki patriotyzm lokalny.


KRZYSZTOF WITKOWSKI, Prezes Zarządu grupy BRUK-BET® sp. z o.o. Założyciel i prezes firmy BRUK-BET®, biznesmen, technolog prefabrykatów betonowych, wizjoner, lider, społecznik. Studiował na Wydziale Inżynierii Materiałowej AGH w Krakowie. Własną działalność gospodarczą rozpoczął w miejscu zamieszkania w Niecieczy k. Tarnowa. Jest autorem, twórcą wielu nowatorskich produktów i procesów produkcji. Wdrażanie nowych technologii, automatyzacja proce-sów produkcyjnych, budowanie nowych zakładów stały się jego pasją zawodową. Działalność gospodarczą zawsze wiązał z aktywnością społeczną oraz sponsoringiem. Jest współzałożycielem i sponsorem tytularnym Klubu Sportowego BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA, który ma pierwszą drużynę w piłkarskiej Ekstraklasie. Z własnych środków wybudował profesjonalny stadion spełniający wymogi licencyjne, wspiera lokalny teatr im. Marii i Kazimierza Witkowskich, organizuje muzeum malarstwa. Został odznaczony m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Pro Ecclesia Pontifice, Medalem Prezydenta RP Stulecia Odzyskania Niepodległości, Medalem Premiera 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Odznaką Ministra Infrastruktury „Za zasługi dla budownictwa”. Pełnił funkcję burmistrza w mieście i gminie Żabno. Jest honorowym obywatelem powiatu tarnowskiego.

https://www.bruk-bet.pl/

https://www.facebook.com/firma.brukbet

open