Home JEMS LAYERS The Matter of Layers. Wystawa JEMS w Architektur Galerie Berlin
The Matter of Layers. Wystawa JEMS w Architektur Galerie Berlin
0

The Matter of Layers. Wystawa JEMS w Architektur Galerie Berlin

0
0

Po wielu latach kończy się budowa Polskiej Ambasady w Berlinie przy alei Unter den Linden. Realizacja w niezwykle prestiżowej lokalizacji, ważnego wizerunkowo budynku, jest okazją do zaprezentowania wybranych prac naszej pracowni, które łączą, jak uważamy, wspólny sposób myślenia o architekturze. Tytuł LAYERS – warstwy, nie odnosi się jedynie do materialnego tworzywa, którym często posługujemy się tworząc strukturę wnętrza i zewnętrza budowli. Nakładające się plany poszczególnych warstw fasad (Agora, Ambasada), struktura konstrukcyjnych tarcz, podciągów, jest często silnie obecnym wizualnie elementem naszej architektury. Warstwy te wyznaczają strefę pośrednią pomiędzy otoczeniem i funkcjonalnym wnętrzem tworząc użytkową (dziedzińce agory, dziedzińce ambasady) lub buforową strefę pośrednią. Wizualnie kadrują widoki, wprowadzają sekwencję pomieszczeń, technicznie dają ochronę przed światłem i nadmiernym nagrzewaniem.

Wierzymy, że klarowna struktura – forma wynikająca z szerokich, nie tylko z funkcjonalnych i formalnych rozwiązań projektowych, jest cechą trwałości budowli, dając w przyszłości możliwość jej adaptacji do zmieniających się potrzeb użytkowników i innych uwarunkowań które przynosi nam życie.

Wystawa odbędzie się w dniach 3 listopada – 9 grudnia tego roku w prestiżowej Architektur Galerie Berlin, przy Karl Marx Allee 96. Architektur Galerie Berlin jest to dobrze znane miejsce na architektonicznej mapie Berlina. W przeszłości gościła szereg uznanych i znaczących architektów i biur projektowych z wielu krajów.

Architektur Galerie Berlin

Jest to wyjątkowa okazja dla promocji polskiej architektury, budownictwa i firm związanych z branżą budowlaną.

Pracownia JEMS Architekci została założona w Warszawie w 1988 roku. Jej powstanie i rozwój towarzyszył transformacji ustrojowej w Polsce, zmieniającym się formułom pracy architekta, budowania i inwestowania. Zaważyło to na charakterze biura jako warsztatu – platformy wielopokoleniowej wymiany doświadczeń.

JEMS Architekci są laureatami wielu prestiżowych nagród konkursów, a ich prace były wielokrotnie publikowane w krajowych i zagranicznych wydawnictwach. Partnerzy biura udzielają się w edukacji architektonicznej, są też obecni w publicznych, środowiskowych debatach.

Najważniejsze projekty i realizacje:

– Siedziba AGORY w Warszawie 
– MCK w Katowicach
– 19 dzielnica w Warszawie
– Zespół budynków mieszkalnych przy ulicy Wilanowskiej w Warszawie
– Rozbudowa Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu
– Hala Koszyki w Warszawie
– Browary Warszawskie
– Ambasada RP w Berlinie
– Rozbudowa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
– Budynek wielofunkcyjny P4 w Warszawie


The Matter of Layers. Wystawa JEMS w Architektur Galerie Berlin

SKANSKA

ECHO INVESTMENT

ZUMTOBEL

GEZE

INSTYTUT POLSKI W BERLINIE

PROGRESS ARCHITECTURE

POLNISCHES INSTITUT BERLIN

BUILDER

FUNDACJA WSPÓŁPRACY POLSKO NIEMIECKIEJ

PARTNERZY MEDIALNI:

BUILDER

ARCHITEKTURA MURATOR

tags:
open